Jeżeli chodzi o prawidłowy cykl odżywiania,to mamy teraz wiele możliwości. Możemy skorzystać z porad dietetyków,czytać wiele artykułów na ten temat. W dzisiejszych czasach wiedza jest otwarta dla każdego, warto się tylko z nią zapoznać i wdrożyć w życie pewne wskazówki. Zwracajmy też uwagę na produkty które kupujemy, czytajmy składy. Dorosły człowiek powinien wypijać dziennie minimum 1 litr płynów.Najlepiej żeby była to naturalna woda źródlana, herbaty ziołowe, ew. niesłodzone soki owocowe. Należy uważać na ilość wypijanej wody mineralizowanej, z uwagi na dodawane sole i domieszki, trudne do przyswojenia i wydalania, odkładają się w organizmie powodując schorzenia. Picie zbytnio zmineralizowanej wody może powodować także tworzenie się kamieni nerkowych. Unikajmy wód i napojów gazowanych, popularnych ostatnio wód o smaku owocowym, słodzonych soków oraz nadmiernej ilości kawy i herbaty. Nie powinniśmy także pić płynów podczas spożywania posiłków, gdyż powoduje to rozpuszczanie soków żołądkowych i utrudnia trawienie. Układajmy posiłki w oparciu o warzywa. Warzywa to istna bomba witaminowa dla organizmu. Stanowią także źródło błonnika oraz składników mineralnych. Dzięki temu, że najczęściej są niskokaloryczne, możemy uczynić je bazą każdego swojego dania. Cukier to uzależnienie dla twojego organizmu. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych. U jednych i u drugich oduczenie sie jedzenia słodkości staje sie wielkim problemem i wielką udręką, ponieważ przyzwyczajony organizm wręcz dopomina sie o coś słodkiego. Osoby uzależnione dostają napadów głodu, które może zaspokoić jedynie cukier. Jeśli go nie dostarczą, doznają objawów podobnych to objawów, jakie występują przy rzucaniu nałogów takich jak alkohol czy papierosy.

Warto skorzystać z gotowych rozwiązań jakie dają nam firmy,osobiście zamawiam gotowe produkty,witaminy i suplementy od marki Purella. Uwielbiam przygotowywać śniadania w postaci owocowego musli. Purella jest marką która stawia na wysoką jakość,są to produkty BIO/Organiczne,oznacza to że podczas upraw i produkcji wykorzystała jedynie metody ekologiczne.Produkty są też badane pod kątem zawartości glutenu,a także metali ciężkich.

Pamiętajmy też, że jedzenie to nie tylko przyjemne doświadczenie – to za każdym razem wzięcie odpowiedzialności za swoje zdrowie. Dbajmy o swoje organizmy, jedząc świadomie. To proste – i możemy zacząć od zaraz!

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *