Oto post, nad którym myślałem od jakiegoś czasu. Dotyczy on pewności siebie co w przypadku mojej profesji jest niezwykle ważne.
Brak poczucia własnej wartości lub pewności siebie może mieć efekt domina we wszystkich dziedzinach naszego życia. Ale jest różnica pomiędzy pewnością a brakiem poczucia wartości.

Pewność siebie to wiara w swoje umiejętności, podczas gdy poczucie własnej wartości to akceptacja siebie ze swoimi mocnymi i słabymi stronami pomimo porażek i bez względu na sukcesy.To przekonanie o swojej godności i wartości.
Na przykład możesz tańczyć i śpiewać w pokoju pełnym ludzi, ale nie wierzyć, że jesteś w tym dobry. Są to jednak nie tyle cechy osobowości, ile umiejętności, które można wyćwiczyć i doskonalić. Może to być ciężka praca, ale jeśli jesteś cierpliwy, istnieje wiele sposobów na zwiększenie pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Zmieńmy swoje myślenie!!! Szanujmy siebie,nauczmy się zwiększać poczucie własnej wartości.
Usuńmy powtarzające się negatywne myśli . Wyznaczmy sobie cele, które są małe i możliwe do osiągnięcia, wyznaczajmy sobie je stopniowo, ponieważ zbyt wiele wysiłków może nadszarpnąć twoją pewność siebie. Kiedy osiągniesz cel, chwal siebie, a potem wyznacz sobie inny i zbuduj coś większego.


Mój wyznaczony cel
Jak już wiecie kilka lat temu zdecydowałem się na pracę w modelingu, to pozwoliło mi wyznaczyć sobie moje własne cele(możecie zapoznać się z tym jak to się stało w wywiadzie z Martą Rodzik) https://rodzikmarta.com/2018/12/29/michal-lembicz-przystojny-chlopak-z-leszna-o-byciu-modelem-oraz-o-finale-wyborow-mistera-polski-2017/. Praca ta wymusiła na mnie natychmiastowe uzyskanie pewności siebie i samodyscypliny, bo jeżeli ktoś myśli że jest to lekki i przyjemny zawód…jest w błędzie! Mężczyźni, którzy uważają, że praca modela nie należy do trudnych i wyczerpujących nigdy nie byli modelami .
Kilku lub kilkunastogodzinne sesje zdjęciowe, nie zawsze są sprawiedliwe a bardzo często też przedmiotowo traktowane, bieganie z planu na casting są bardzo męczące. Dodatkowo model musi prezentować się zawsze nienagannie. Jest to praca pod presją – czasu, wyglądu i walki z konkurencją, której na tym rynku nie brakuje. Ludziom marzącym o pracy przed obiektywem lub kamerą wydaje się, że na każdym kroku będą słyszeć tylko komplementy. W rzeczywistości częściej niż komplementy jesteśmy narażeni na większą krytykę-model musi być idealny przecież. Zbyt duży nos, za krótkie,za długie nogi czy odstające uszy, zła fryzura, źle dobrany strój-każda część ciała i garderoby poddawana jest hejtowi i krytyce. Mimo tego wszystkiego kocham to co robię!Codziennie wyznaczam sobie cele i nigdy z nich nie rezygnuję.
Najczęściej to my sami tworzymy scenariusze życia, które zostaną zrealizowane albo i nie

STRACH STRACH STRACH To on sprawia że boimy się, że coś nie wyjdzie, zanim jeszcze w ogóle spróbujemy. Nie rezygnujcie nigdy ze swoich planów i marzeń, życie jest krótkie, niech ono sprawia radość a nie smutki.

Często zastanawiam się jak wyglądałoby moje życie gdybym nie wybrał tej ścieżki?Ta praca otworzyła mnie bardzo na świat i ludzi.Zrozumiałem też jak bardzo ważne są kontakty międzyludzkie, to one pozwalają nam się rozwijać i sprawiają największą radość w życiu. Mam nadzieję, że ten krótki artykuł chociaż trochę Was zmotywował, uśmiechajcie się jak najwięcej, spotykajcie się razem, bawcie a pewność siebie sama przyjdzie, to co mamy w środku widać i na zewnątrz:) A dzisiejsze stylizacje ze zdjęć przygotowałem dzięki :

https://preorder.pl/patriotic?gclid=CjwKCAjww5r8BRB6EiwArcckC9ZKEkNG1gbGwbfoxJF2Qe3Bi-f-_JgVZpTAYz6_mjF6kr7He7aeeRoCFzQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds – Bluza Patriotic

https://squareshop.pl/product-pol-3375-Nike-Air-Monarch-IV-415445-002-Buty-meskie.html – buty NIke

Zdjęcia wykonał Olek Bortel

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *